Blog

En Heyecanlı 5 Hapishane Dizisi

Hapishane dizileri sinema tarihinin başından itibaren sinemaseverler tarafından ilgi gören temalar arasında yer alıyor. Tüm dünyada ilgi gören bu tema Türkiye’de de ilgi görüyor.

Kötü hapishane şartlarında hayatta kalmaya çalışan, suçsuz yere hapse mahkum edilen, kaçış planı yapan insanların aksiyon ve macera dolu hikâyelerini izlediğimiz hapishane temalı diziler pek çok insanın vazgeçilmezleri arasında.

Sizler için sürükleyici konularıyla dikkat çeken, her biri birbirinden farklı konseptlerde  ve IMDB puanı yüksek olan, macera ve aksiyon dolu 5 hapishane dizisini bir araya getirdik. 

1. Vis a Vis

Patronuna çok aşık olan bir kadın zimmete para geçirme suçuyla hapse girer. Fakat yaşanan olayda kadının suçu yoktur. Erkek arkadaşının işlediği bu suç yüzünden 7 yıl hapis yatar. Erkek arkadaşına olan aşkı yüzünden hapishanede olan birçok sıkıntıya katlanmak zorunda kalır. 

Oyuncular Maggie Civantos Najwa Nimri Alba Flores
Tür Dram Gerilim  Suç
IMDB 8.3             –               –
Yıl 2015             –               –

 

2. Prison Break

Tuzağa düşürülerek bir cinayet suçunun üzerine yıkılmasıyla hapse mahkum edilen Lincoln Burrows, kısa süre içinde idam edilecektir.

Çok uğraşmasına karşın abisini hukuki yollarla kurtarmayı başaramayan Michael en sonunda zorlu bir yol seçerek bir şekilde hapishaneye girer ve abisini kurtarmaya çalışır. Böylelikle kaçış operasyonu başlamış olur. 

Senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla çok sevilen ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Prison Break, dünya genelinde en başarılı hapishane dizileri arasında yer alıyor.

Oyuncular Wentworth Miller Dominic Purcell Sarah Wayne Callies
Tür Suç  Gerilim Dram
IMDB 8.3               –                 –
Yıl 2005               –                 –

 

3. Prison Playbook

Sizler için hazırladığımız bu listede tüm dünyada çok ilgi gören kore yapımlarından da yer vermek istedik. Bu dizide beyzbol oynayan bir genç, bu alanda kariyer planlarken ve çok hırslıyken hiç beklenmedik bir şekilde hapse giriyor. 

Hapishane şartlarına uyum sağlamaya çalışan gencin başından geçen olayları izliyoruz.

Oyuncular Jung Kyung-ho Park Hae-soo Krystal Jung
Tür Hapishane Polisiye  Dram
IMDB 8.4               –                 –
Yıl 2017               –                 –

 

4. Orange Is The New Black

Üniversite okuyan Piper Chapman çevresi tarafından sevilen ve keyifli hayat süren bir insandır. İşlediği bir suçtan dolayı hapishaneye girmesi hayatını değiştirir. Hapse girdiği ilk zamanlarda herkes gibi alışmakta zorluk çeker ve çeşitli sorunlar yaşar. Ancak yaşadıklarını kabullendikten sonra bu yeni hayata uyum sağlar ve eski hayatını unutur. 

Senaryosu kulağa çok farklı gelmese de Orange Is The New Black’ın farkı, yaşanan bu olayları mizahi unsurlarla seyircinin beğenisine sunmasıdır.

Oyuncular Taylor Schilling  Natasha Lyonne Laura Prepon
Tür Komedi  Dram  Suç
IMDB 8.1               –                 –
Yıl 2013               –                 –

 

5. WentWorth

Hem kızından ayrı kalan Bea Smith hem de hapishane hayatının zorlu koşullarına ayak uydurmak zorundadır. Bulunduğu hapishanede Frankie Doyle ve Jacs Holt adında iki mahkumun arasındaki liderlik savaşları ortasında kalan Bea Smith’in yaşayacağı problemleri anlatır. 

Sinemaseverler tarafından konusu ve oyunculuklarıyla büyük beğeni toplayan dizi 8 sezondur.

Oyuncular Robbie Magasiva Kate Atkinson Katrina Milosevic
Tür Dram  Suç  Gerilim
IMDB 8,6               –                 –
Yıl 2013               –                 –

 

Hapishane dizileri sürükleyici ve ilgi çekici temalarıyla çok seviliyor. Bizde bugün sizler için sinemaseverler tarafından ilgi görmüş ve beğenilmiş 5 hapishane dizisini bir araya getirdik.

Bu yazımız hoşunuza gittiyse sayfamızda yer alan diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek