Blog

İzlerken Heyecanı Doruklarda Hissedeceğiniz 5 Kurt Adam Dizisi

En iyi kurt adam dizileri diziseverler tarafından merak ediliyor. Mistik yaratıklar olan kurt adamlar çoğu kişi tarafından seviliyor. Uzun yıllardır haklarında hikâye yazılan kurt adamlar günümüzde de çok popüler. 

Bazen kötü bazen iyi tarafta yer alan kurt adamlar pek çok kitaba, filme, diziye konu olmuştur. Genelde kurt adamları sürüsüne sadık, hem fiziksel hem de karakter olarak güçlü, vampirlerle düşman, stratejik ve sezgisel olarak tanıyoruz. 

Değer verdikleri kişiler için kendi hayatlarını hiç düşünmeden riske atabilirler. İnsanüstü güçleri ve çevikliği olan kurt adamlar çok hızlı koşabilir, yüksek yerlerden atlayıp tırmanabilir. 

Gökyüzünde dolunay belirince bir kurt adamın güçleri iki katına çıkabilir. Kurt adamların duyuları oldukça gelişmiştir. 

İnsanlar yüzyıllardır bilinmeyeni ve merak edileni hikâyeleştirmiştir. İlk kurt adam hikâyeleri de bu şekilde ortaya çıkmıştır. Doğaüstü güçlerden olan kurt adamlar hakkında günümüzde pek çok hikâye, dizi ve film yer alıyor. Bu yazımızda sizin için en iyi kurt adam dizilerini listedik. 

1- Teen Wolf 

Kurt adam dizileri denince akla ilk olarak Teen Wolf geliyor. Bu dizide baş kahraman Scott McCall’dır. Okulunda lakros takımında olan Scott kendi halinde ve sessiz bir lise öğrencisidir. Genelde diğer öğrenciler tarafından dışlanmaktadır. 

Scott bir gece bir kurt adam tarafından ısırılır ve tüm hayatı bambaşka bir seyir alır. Scott artık bir kurt adamdır. Scott, normal yaşantısıyla yeni kurt adam yaşantısı arasındaki düzeni kurmaya çalışır. Bu sırada en yakın arkadaşı ve başka bir kurt adam olan Derek ona yardım eder. 

Scott’u bekleyen pek çok tehlike vardır. Doğaüstü güçlerle tanışan Scott aşkla da tanışır. Aşık olduğu kızı ve sevdiklerini korumak için her şeyi yapar ve kendini her geçen gün geliştirir. Ancak aşk hayatında da onu bazı sorunlar bekler.

Kurt adama dönüşmesiyle artık güç kazanmıştır. Eskiden lakros takımında dışlanan biriyken artık takımdakilerin kıskançlığını ve nefretini kazanacağından habersiz takım kaptanı olmuştur. 

En iyi kurt adam dizilerinden olan Teen Wolf, 6 sezon. Dylan O’Brein, Tyler Posey, Crystal Reed, Tyler Hoechlin, Holland Roden gibi oyuncuların oynadığı dizinin IMDb puanı 7,7.  

2. Wolf Lake 

Wolf Lake, kendinden sonra gelecek kurt adam dizilerine öncülük eden bir dizi. Dizinin baş kahramanı Seattle’da dedektif polis olan John Kanin’dir. John’un kız kardeşi Ruby bir gün esrarengiz bir şekilde kaybolur. John ondan hiçbir türlü haber alamaz. 

Ruby’nin kaybolmasından aylar sonra John bir telefon alır. Bu telefonda Ruby’nin kaybolmasına dair bir ipucu vardır. John ipuçlarına göre motoruyla Wolf Lake’e gider ve kardeşini kurtarmak için araştırmalarına başlar. 

2001- 2002 yıllarında yayınlanan bu dizinin baş karakterlerinde Lou Diamond Phillips, Tim Matheson, Paul Wesley oynuyor. IMDb puanı 7,4. 

3.Legacies

The Vampire Diaries dizisinin devamı niteliğindeki bu dizi oldukça ilgi çekici. Dizide doğaüstü güçlere sahip gençler Salvatore Okulu’nda eğitim görerek güçlerini kontrol altına almayı öğreniyorlar. 

17 yaşındaki genç kız Hope Mikaelson cadı, kurt adam ve vampir melezi. 

Öğrencilerin kahraman olabilmeleri için çok çalışmaları gerekiyor. Aynı zamanlarda içlerinde kötücül yanları da var. Legacies öğrencilerin içlerindeki kötü güçlere karşı savaşmasını anlatan fantastik gençlik dizileri arasındadır. 

7,4 IMDb puanıyla Legacies en iyi kurt adam dizileri arasında yer alıyor. 

4. The Originals 

Bu dizi de Legacies gibi The Vampire Diaries dizisinin devamı niteliğindedir. The Originals, ilk vampir ailesidir. Bin yıldır yaşayan bu soylu aile geçmişte kaybettiklerini geri kazanmak için şehre geri dönerler. 

Fakat döndüklerinde onları bekleyen bir şey vardır: Yüzyıllardır düşman oldukları kurt adamlar. 

8,2 puanlı, kurt adamlar ve vampirlerin modern dünyadaki savaşının anlatıldığı bu dizi oldukça heyecanlı. 3 sezonluk The Originals’ın oyuncu kadrosunda Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt bulunuyor. 

5. Bitten 

Elena genç ve güzel bir kadındır. Eski nişanlısının onu kurta dönüştürmesiyle ortada kalır. Elena bundan sonraki hayatını bir sürüyle idam ettirmeye başlar. Daha sonrasında Toronto’ya gider ve kendine orada yeni bir hayat kurar. 

Terk ettiği yere geri dönmek zorunda kalan Elena için asıl macera başlayacaktır. Geçmişi, şimdiki hayatı ve geleceği arasında sıkışıp kalan dişi kurdu birçok macera bekliyor. 

En iyi kurt adam dizilerinden Bitten’da Laura Vandervoort, Greyston Holt, Greg Bryk gibi başarılı oyuncular oynuyor. IMDb puanı ise 7,0. 

Bonus: Shadowhunters 

Doğaüstü güçlerin olduğu dizileri sevenler Shadowhunters’ı çok sevecek. Bu dizide büyücüler, iblisler, vampirler, kurt adamlar ve daha niceleri var. 

Clary Fray normal bir yaşantısı olan genç bir kız. 28. yaş gününde yarı insan yarı melek olduğunu ve Shadowhunters soyundan geldiğini öğrenir.

Clary’nin annesi kaçırılır ve Clary her şeyi tek başına öğrenmek zorunda kalır. Annesini kurtarma sırasında en yakın arkadaşı Simon ona yardım eder. Simon da artık bu dünyanın bir parçası haline gelir. 

Clary kötücül güçlere karşı savaşma konusunda hiçbir şey bilmiyordur. Shadowhunters ekibine katılarak kendini geliştirecek, kendisi ve ailesi hakkında hiç bilmediği şeyleri öğrenecek ve aşık olacaktır. 

IMDb puanı 7,1 olan Shadowhunters 3 sezon. Oyuncularıysa Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende 

En iyi kurt adam dizilerini listelediğimiz yazının sonuna geldik. Filmler ve diziler hakkında merak ettikleriniz için blog yazılarımızı ziyaret edebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek