Blog

Nefesinizi Kesecek 3 Hayatta Kalma Filmi

Nefesinizi kesecek 3 hayatta kalma filmi Çoğumuzun heyecanla izlediği filmler arasındadır. Karakterin tek başına zorluklarla nasıl başa çıktığını izlerken içimizden  ‘Ben olsam ne yapardım acaba?’ diye geçirmiyor da değiliz. Karakterler yeri geliyor vahşi doğada hayatta kalmaya çalışıyor, yeri geliyor insanlardan kaçıyor. 

Aksiyonun bol olduğu ve ünlü yönetmenlerin yönetip başarılı oyuncuların oynadığı 3 ödüllü hayatta kalma filmini sizler için derledik. 

  1. Açlık Oyunları

Açlık oyunları 4 filmden oluşan bir seridir. Distopik bir geleceği anlatan bu filmde Panem halkı 12 mıntıkaya ayrılmıştır.

12 mıntıkanın çevirdiği Capital halkı her yıl gelenekselleşen Açlık Oyunları’nı düzenler. Bu oyunda her mıntıkadan 12-18 yaşlarında bir kız ve erkek seçilir.  Seçilen kişiler mıntıkayı temsil ederek doğaya ve diğer rakiplere karşı arenada sadece tek bir kişi kalana kadar ölümüne savaşır.

Bu serinin ilk filmi 21 Kaım 2014’te vizyona girdi. Film Kuzey Karolina Doğa Parkı’nda çekilmiştir. 

Jennifer Lawrence ve Liam Hemsworth gibi oyuncuların oynadığı bu film serisi pek çok ödül kazandı. Jennifer Lawrence, Katniss Everdeen rolü ile En İyi Kadın Oyuncu seçildi.

  1. Life of Pi

Denizde hayatta kalma filmleri arasında olan bu film Pi Patel’in başından geçen inanılmaz hikayeyi anlatıyor. Bu hikaye Pi’nin babasının hayvanat bahçesini satmasıyla başlar.

Hayvanlar, Pi ve ailesini Hindistan’dan Kanada’ya taşıyan gemi inanılmaz bir fırtına sonucu batar. Pi batan gemiden kurtlulur ve sandala çıkar. Pi, kendisi dışında hayatta kalan bir Bengal kaplanı, sırtlan, orangutan ve zebrayla kurtuluş yolu arar. Bu yolculuk Pi’yi varoluşsal konularda düşünmeye iter ve olgunlaştırır. 

7.9 IMDb puanına sahip Life of Pi, gelişmiş animasyon teknikleriyle birçok ödül kazandı. Kullanılan bu animasyonlar sayesinde film kitabından daha çok ses getirdi. 

Başrolü oynayan Suraj Sharma 3000 aktör arasından seçilmiştir. Film okyanusta geçmesine rağmen Suraj Sharma yüzme bilmiyordu. Filme hazırlık döneminde Sharma yüzme eğitimleri aldı. Hindistan, Kanada ve Tayvan’da çekilen film gişe rekorları kırdı.  

  1. Cast Away

Adada hayatta kalma filmlerinden biri olan Cast Away filminin başrolünde Tom Hanks bulunuyor. Film, FedEx şirketinde çalışan Chuck Noland’ın işi gereği uçakla seyahat etmesiyle başlar. Uçak Güney Pasifik üzerinde düşer ve kazadan sağ çıkan Chuck’ın doğal yaşamla mücadelesi başlar. 

IMBd puanı 7.7 olan Cast Away’in çekimleri 2 yıl sürdü. Çekimler Fiji, Moscova, Rusya ve Los Angeles’da gerçekleşti. 

Cast Away, En İyi Drama Filmi ödülü gibi birçok ödül almıştır. Aynı zamanda Tom Hanks, Chuck Noland rolüyle Altın Küre Drama Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu seçildi. 

Sizler için birbirinden heyecanlı 3 hayatta kalma filmini anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek