Blog

İzleyenleri Heyecanlandıracak En İyi Polisiye Dizileri

Polisiye dizileri heyecan arayan izleyiciler için çok iyi bir seçenek. En iyi polisiye dizileri suç olaylarını merkeze alarak aksiyonları ve gizemleriyle izleyenleri sürüklemeyi başarıyor. Psikolojik gerilim temalarını konu alan polisiye dizileri en sevilen dizi türlerinden. 

Bu yazıdaki diziler en sevilen ve en çok izlenen polisiye dizilerini içeriyor. İzlerken kendinizi en gizemli suçları çözerken bulacaksınız. Sizin için araştırdık ve listeledik. 

  • La Casa de Papel

Dünyayı kasıp kavuran ve milyonlarca izleyiciye ulaşan La Casa de Papel dizisi bir dönemin en sevilen dizisiydi. Netflix’in yayınladığı dizi hâlâ sıkça izlenmeye devam ediyor. 

İspanya’nın en büyük bankası İspanya Merkez Bankası’nı soymak için planlar yapan bir grubun planları dahilinde bankayı rehin almaları ve kendi paralarını basmalarını konu almıştır. Soygunda yer alan kişiler takma isimlerini dünya şehirlerinden almıştır. 

Sezon Sayısı: 5

Oyuncular: Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Pedro Alonso, Miguel Herran, Alba Flores, Esther Acebo 

  • Sherlock Holmes

Polisiye dizilerinden bahsedip de dizi tarihinin en iyi dizilerinden biri olan Sherlock Holmes’tan bahsetmemek olmazdı. Sir Arthur Conan Doyle’un aynı adlı eserlerinden uyarlanarak çekilen dizi günümüz tarihlerindeki suçları anlatıyor. 

En iyi polisiye dizileri arasındaki bu dizi muazzam zekasıyla dedektif  Sherlock Holmes ve Dr. John Watson’un akıl almaz planları çözmelerini konu alıyor. 

Sezon Sayısı: 3 

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Andrew Scott, Lara Pulver, Vinette Robinson

  • Brooklyn Nine-Nine 

2013’te yayınlanan Brooklyn Nine- Nine polisiye komedi türünde bir dizi. Dizide Brooklyn’deki bir karakol şubesine yeni atanmış polis şefinin ve dedektiflerin başına gelenler yer alıyor. İstediği gibi davranmaya alışmış Jake Peralta yeni kurallara uyum sağlayabilecek mi? 

Sezon Sayısı: 8 

Oyuncular: Andy Samberg, Melissa Fumero, Terry Crews, Andre Braugher, Joe Lo Truglio, Stephanie Beatriz, Chelsea Peretti 

  • Reacher

Ana karakter olan Jack Reacher emekli bir askeri polis memurudur. Bir gün kasabada yıllar sonra ilk kez cinayet işlenir. Tanıkların ifadeleriyle Jack Reacher sanık olarak yargılanır ve tutuklanır. Olayı aydınlatmak ve haklılığını savunmak isteyen Jack Reacher olayların aslında o kadar da masum olmadığını öğrenir. 

Tom Cruise’un oynadığı filmden uyarlanan dizi en iyi polisiye dizilerinden. 

Sezon: 1

Oyuncular: Alan Ritchson, Chris Webster, Hugh Thompson, Maria Sten, Harvey Guillén, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Kristin Kreuk, Currie Graham, Marc Bendavid, Willie C. Carpenter, Maxwell Jenkins, Bruce McGill 

  • Şahsiyet

İstanbul’da tek başına yaşayan emekli adliye memuru Agah Beyoğlu’nun konulan Alzheimer teşhisiyle hayatı çok farkı bir seyir içine girer. Bu teşhisle vicdan azabı çekebileceğini düşünüp hiçbir zaman işleyemeyeceği yıllardır planlanmış bir suçu işlemeye karar verir. Nasıl olsa unutacaktır. Bu süreçte cinayet bürodaki Nevra polisle yolları kesişir. 

Güçlü oyuncu kadrosu ve kurgusuyla Şahsiyet Türk yapımı en iyi polisiye dizileri arasına girmeyi başarmıştır. 2018’de Puhu TV’de yayınlanan dizi yurt dışında da oldukça izleniyor. 

Sezon: 1

Oyuncular: Haluk Bilginer, Cansu Dere, Rabia Soytürk, Metin Akdülger, İbrahim Selim, Fırat Topkorur 

İzlerken sizi olayların içinde sürükleyecek en iyi polisiye dizilerini listelediğimiz yazının sonuna geldik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Daha fazla içerik için blog sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek