Blog

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 3 Romantik Film

Sevgilinizle romantik bir akşam yemeği sonrası battaniye, kanepe ve çikolata üçlüsü sonrasında hala bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız bu yazımız tam da size göre.

 

Elbette çiftlerin film ve müzik zevkleri birbirinden farklılık gösterebilir ancak bu yazımızda sıcak hikaye örgüsüyle sizi ve sevgilinizi saracak belki de ilişkinizi güçlendirmenizi sağlayacak 3 adet filmi sizlerin beğenisine sunmak istedik.

 

Klasik romantik kuşağın bu zamansız başyapıt filmleriyle ilişkinize başka perspektiflerden bakabilir ve kendinizi güçlü sevgininin sıcak kollarına bırakabilirsiniz. 

 

  1. Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004)

 

Eternal Sunshine of the Spotless Mind, tutkulu bir aşkın ayrıldıktan sonra çiftler için yarattığı ayrılığa odaklanarak romantik filmler için belirlenmiş tüm kalıp kuralları filmin başında yıkıyor.  

 

Sevgiliyle izlenecek romantik filmler listemizde ilk sırayı alan Oscar ödüllü bu filmde Joel (Jim Carrey) karakteri kalp kırıklığından sersemlemiş halde, eski sevgilisi Clementine’in de anılarını sildirdiğini öğrenmesi üzerine ona olan aşkını (Kate Winslet) hafızasından silecek bir prosedür aramaktadır. 

 

Bunun sonucunda zihninde yaptığı yolculuk esnasında karşılaştığımız Clementine ile geçmişinin anıları dokunaklı bir aşk hikayesinin ilerleyişini ve belki de aşkın kaderle olan ilişkisini bize anlatır. 

 

  1. Moulin Rouge! (2001)

 

1899 yılının Paris’inde yaşayan genç bir Bohem şairi olan Christian ( Ewan McGregor), Paris’in efsanevi Moulin Rouge’unun karanlık, fantastik yeraltı dünyasında yaşayan rengarenk çeşitliliğine karışır.

 

Moulin Rouge’un köhne ama göz alıcı ışıltılı dünyasında masum şair, kendini kulübün en yüksek ücretli ve hatta şehrin en ünlü fahişesi olan Satine (Nicole Kidman)’e karşı duyduğu tutkulu ancak en nihayetinde trajik bir aşk ilişkisinin içinde bulur. 

 

Bizler bu imkansız aşka tanıklık ederken Satine ve Christian’ın tutku dolu aşkı çerçevesinde dönemin burjuvazisi, kalıp yargıları ve toplumun kadına olan bakışı gibi kavramlar da efsanevi bir müzikal şölen eşliğinde sorgulanır. 

 

Bu nedenle sevgiliyle izlenecek romantik filmler listemizde yer alan müzikal kalitesiyle en tutkulu ve sanatsal film olan Moulin Rouge, bizce kesinlikle izlemeniz gereken ve izlemeye başlamadığınız her an kayıp yaşayacağınız bir başyapıt. 

 

  1. In The Mood for Love (2000)

 

Sinema dünyasına miras bıraktığı çarpıcı romantik filmlerle tanınan ünlü yönetmen Wong Kar-wai’nin bu romantik draması, 1960’ların Hong Kong’unda bir koridorda karşılıklı evlerde oturan iki komşunun birbirlerine duydukları tutkulu aşkı konu edinir. 

 

Başrollerini Tony Leung Chiu Wai ve Maggie Cheung’un paylaştığı bu romantizmin en ince ayrıntısına kadar işlendiği BAFTA ödülü dahil olmak üzere onlarca ödüle sahip olan filmde her ikiside başkalarıyla evli olan ikilinin birbirine duyduğu karşı konulmaz özlemi, imkansızlık düşüncesi ve utangaçlıkları gibi kavramlar işlenir. 

 

Sevgiliyle izlenecek romantik filmler listemizin belki de kültürel anlamda en enteresan yaklaşımlara sahip filmi olan In The Mood for Love, işlediği olay örgüsüyle izleyiciyi çarpıcı bir biçimde ekrana kilitlemesinin yanı sıra kullanılan müzikleri ve renk öğeleriyle bir filmde uyumlu bir kompozisyonu yakalamanın hikaye üzerindeki derinleştirici etkisini de gözler önüne seriyor. 

 

Sizin için hazırladığımız sevgilinizle izleyebileceğiniz 3 romantik film listemizin yanında sinema ile ilgili daha çok bilgi için blogdaki diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek