Blog

Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Adam Driver Performansı

Adam Douglas Driver, Amerikalı, 38 yaşında ve son zamanların en popüler oyuncularından biri, bu yazımızda mutlaka izlenmesi gereken 7 Adam Driver performansına bakacağız . Özellikle Star Wars’te oynadığı Kylo Ren rolüyle ününe kovuştu. Son zamanlarda popüler olan birçok yapımda kendisinin adını görüyoruz. 

Star Wars serisi, House of Gucci, Marriage Story ve The Last Duel gibi kaliteli ana akım yapımlarda önemli rollerde görülüyor. Marriage Story’de sergilediği yeteneğiyle son zamanlara damgasını vuran bir isim.  Ana akım ve kült yapımlardaki unutulmaz oyunculuğu mutlaka izlenmesi gereken 7 Adam Driver performansını derledik.

Marriage Story

Adam Driver ve Scarlett Johansson’ın başrolünü paylaştığı dram filmidir. En İyi Film dalında Oscar adaylığı olan yapım, isminden anlaşılabileceği gibi evlilik ve aşkı konu alıyor. Özellikle oyuncuların performansı ve senaryonun gerçekçiliğiyle sürükleyici bir yapım. 

IMDb’den 7,9/10 alırken Rotten Tomatoes’ta 95% alıyor. Filmlerin ışıltılı, yapay dünyasından sıkıldığınızda izlenebilecek bir yapım. Marriage Story mutlaka izlenmesi gereken 7 Adam Driver performansının başını çekmeyi hak ediyor.

Konu: Uzun yıllardır evli ve çocuklu bir çiftin zor ve karmaşık ilerleyen boşanma sürecini konu alıyor. Yönetmen Charlie ve oyuncu Nicole’un yürümeyen ilişkisi ve boşanma kararlarına rağmen kopmakta sorun yaşarlar. Pişmanlıklar, sevgi, nefret ve çaresizlik ile dolu bir hikaye.

Star Wars Güç Uyanıyor

Mutlaka izlenmesi gereken bir Adam Driver performansı daha  unutulmaz bir seri, Star Wars. Uzun yıllardır Bilim Kurgu severlerinin gözdesi olan serinin yedinci filmiyle Adam seriye dahil oluyor. Adam Driver, Kyloe Ren karakteriyle yeni Drath Vader’ımız oluyor. 

Karakterin zaten var olan karizmasına dahasını ekliyor. Yapım, IMDb’ 7,8/10 puan alırken Rotten Tomatoes’ta 93% puan alıyor. Bu yazımızda Güç Uyanıyor’a odaklanacağız ama gene de bütünü anlamak için seriyi baştan sona izlemek faydalı olacaktır. Hafta sonu film maratonu için uygun olabilir. Hadi Adam’ın seriye girdiği filmimize bakalım!

Konu: Galaksiye karşı yeni bir tehdit yükseliyorken Rey, Finn ve bir eski bir Stormtrooper Galaktik İmparatorluk soyundan gelen Kylo Ren(Adam Driver) ile savaşarak Luke Skywalker’ı bulmaya çalışır.

Silence 

Bandung ödüllü epik tarihi-dram filmidir. Yönetmenliğinin sinemanın en iyi isimlerinden Martin Scorsese’nin yaptığı yapım, Silence. Adam Driver, Andrew Garfield ile başrollerini paylaştığı dram bir roman uyarlaması. 

Tarihte yolculuk yaptıracak filmlerden biri olan yapım IMDb’den 7,1/10 alırken Rotten Tomatoes’tan 83% puan alıyor. Konusunun farklılığıyla ‘’Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Adam Driver Performansı’’ listemize giriyor.

Konu: İki rahibin 17. yüzyılda Hristiyanlığı yaymak ve kayıp akıl hocaları Ferreira’yı bulmak için çıktıkları yolda yaşadıkları şiddet ve zulmü konu alıyor. İki Portekizli papazın Japonya’ya yolculuğu gerçekçi ve dönemine uygun bir şekilde konu alınıyor.

Girls

Listemize bir komedi-dram dizisi ekliyoruz. Adam Driver’ın başrolleri Lena Dunham ve Allison Williams ile paylaştığı komedi-drama dizisi. Altın Küre, BAF ve Emmy gibi birçok akademiden ödül kazanan bir yapım.

Hayatın gerçeklerini komik ve yaşam dolu bir yerden anlatan yapımda Adam Driver müthiş bir oyunculuk sergiliyor. 20’lerindeki genç yetişkinlerin özellikle ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. IMDb’den 7,3/10 alıyorken Rotten Tomatoes’ta %89 puan alıyor.  

Konu: İlhamını aynı zamanda dizinin yapımcısı olan Lena Dunham’ın 20’li yaşlarından alıyor. Dizi New York’ta 20’li yaşlarında bir grup gencin hikâyesini konu alıyor. Dizi içinde bolca aşk, tecrübe, gerçek hayat ve komedi barındırıyor. 

The Last Dual 

İhanet, adalet ihtiyacı ve isyan dolu aksiyon-dram filmidir. Mutlaka izlenmesi gereken Adam Driver performanslarında  bir film daha, Son Düelo. Geçtiğimiz yıl vizyona giren yapım The Last Duel: A True Story of Trail kitabından esinlenerek yapılmıştır. 

Yönetmen koltuğunda Ridley Scott otururken senaryoda Ben Affleck gibi tanıdık isimler görüyoruz. Başrolleri Adam Driver, Joide Comer ve Matt Damon gibi isimler paylaşıyor. IMDb’de 7,4/10 alırken Rotten Tomatoes’ta 85% alıyor.

Konu: Savaştan dönen Norman şövalyesi Jean de Carrouges’ın eski dostunu Norman beyi Jacques le Gris’ın ihaneti sonrası verdiği adalet mücadelesini konu alıyor. Film 14. yüzyılda Fransa’da geçiyor. Hikâye yüzyıl savaşlarının adaletsiz ve acımasız ortamında geçiyor. Güçlü kadın karakterleri, intikam arzusu, erkeklerin egemenliğine eleştirisiyle feminist yanları olan bir yapım.

BlacKkKlasman

Gerçek olaylardan ilham alan suç-dram filmidir. Amerika’nın ırkçı ortamını ve Afro-Amerikalı vatandaşların yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Stallworth isimli kitaptan esinlenilen yapımın yönetmen koltuğunda Spike Lee oturuyor. 

Başrolleri John David Washington ve Adam Driver paylaşıyor. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ına sahip yapım IMDb’de 7,5/10 alırken Rotten Tomatoes’ta 96% alıyor. Özellikle konusuyla mutlaka izlenmesi gereken Adam Driver performansından biri olan yapımın konusuna bakalım.

Konu: Afro-Amerikalı dedektif Ron Stallworth ve ortağı Flip Zimmerman’ın şehri ele geçirmeye çalışan Ku Klux Klan ile mücadelesini konu alıyor. Ron, Ku Klux Klan’ın içine sızmayı başarır, bir siyahi olarak beyazların üstünlüğünü savunan örgütte kalma ve aynı zamanda şehri koruma çabası arasında hikâye örülür.

Frances Ha

Oyuncunun Noah Baumbach ile olan bir diğer yapımı olan Frances Ha bir romantik-komedi filmidir. Başrolleri Greta Gerwig ve Adam Driver paylaşıyor. Aşk, dans ve komedi dolu film boş vakit değerlendirmek için birebir olabilir. 

Gerçek hayat ve sorumluluklarıyla yüzleşmenin zorluğuna değinen film hepimize dokunabilecek kadar gerçek. Frances Ha IMDb’den 7,4/10 alırken Rotten Tomatoes’tan 93% alıyor. Bu son filmimizle ‘’Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Adam Driver Performansı’’ listemizin sonuna geliyoruz.

Konu: Film, stajyer dansçı olarak bir toplulukta çalışan Frances’ın en yakın arkadaşı Sophie ile olan küs-barışık arkadaş ilişkileri ve Frances’ın gerçekten uzak hayallerini konu alıyor. Çok yakın arkadaşlar olan Sophie ve Frances’ın araya giren mesafeler yüzünden dalgalanan dostluğu ve yeteneksiz dansçı Frances’in dramını göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek