Blog

Nefes Kesen En İyi Netflix Filmleri

Netflix tüm dünyada en yaygın kullanılan dizi ve film platformu. Zengin film çeşitliliği ve izleyicinin dikkatini çeken konularıyla Netflix filmlerinin kalitesi tartışılmaz. Netflix sayı ve tür olarak kullanıcıya pek çok seçenek sunuyor. Bu çeşitlilik arasında sizler için nefes kesen en iyi Netflix filmlerini derledik. 

  • The Irishman 

IMDb: 7,8

The Irishman, II. Dünya Savaşı’nda askerlik yapmış  Frank Sheeran’ın hayatını konu alıyor. Savaşta gazi olan Frank savaş sonrası Bufalino ailesinin özel tetikçisi olur. The Irishman dönemin suç ve mafya olaylarını ve politikayla bağlantılarını anlatıyor.

Film aynı zamanda film Amerika tarihi için önemli olan İşçi sendikası lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolmasına ve John Kennedy suikastına da yer verir.

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Anna Paquin 

Yönetmenler: Martin Scorsese

  • Bird Box 

IMDb: 6.7

En iyi Netflix filmleri arasındaki Bird Box izleyenleri etkilemeyi başarıyor. Nehrin kıyısında eski bir evde kalan Malorie ve iki çocuğunun peşlerinde olan bir yaratıktan kurtulmak için yaptıkları yolculuğu anlatır.

Bu yolculuk sırasında herkesin gözü mutlaka bağlı olmalıdır. Etrafı görmeden çıktıkları bu yolculukta tehlike karşısında ses çıkarıp onları uyarması için yanlarında kuşlarını da götürürler. 

Filmin başrolünde oynayan Sandra Bullock, oyunculuğuyla büyük başarılara imza atmıştır. 

Oyuncular: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, Sarah Paulson

Yönetmen: Susanne Bier

  • Okja 

IMDb: 7.3 

Mija dağlarda büyümüş bir kızdır. Okja adında genetiği değişmiş bir canlı beslemektedir. Bu olağanüstü canlı Mija’nın en yakın arkadaşıdır. Okja bir zaman sonra üzerinde deney yapmak isteyen kişiler tarafından ele geçirilir. Mija en yakın dostunu kurtarmak adına bir serüvene çıkar.

Oyuncular: Ahn Seo-hyun, Paul Dano, Steven Yeun, Lilly, 

Yönetmenler: Bong Joon-ho

  • Beasts of No Nation 

IMDb: 7.8

En iyi Netflix dizilerinden biri olan Beasts of No Nation,  Uzodinma İweala’nın aynı adlı eserinden esinlenilerek yapılmış bir film. Filmde Batı Afrika’da yaşayan bir çocuğun iç savaştan dolayı yaşadıkları yer alıyor.  

İzleyenler savaşta bulunmaya zorlanan Agu’nun çocukluğunun elinden alınışına şahit oluyorlar. BAFTA ve Altın Küre Ödülleri’ne aday olarak gösterilen film pek çok başarıyı yakalamıştır. 

Oyuncular: Abraham Attah, Idris Elba, Emmanuel Affadzi, Francis Weddey, Ama K. Abebrese

Yönetmen: Cary Joji 

  • The Ballad of Buster Scruggs

IMDb: 7.4 

The Ballad of Buster Scruggs, Western tarzında yer alan en iyi Netflix filmlerinden birisi.  Oyuncu kadrosunda birbirinden güçlü oyuncular bulunuyor. Vahşi Batı’da geçen film 6 farklı hikayeyi anlatıyor. Kanun kaçağı,  soyguncu bir kovboy,  yaşlı bir adam, altın arayıcısı, iki kardeşin yolculuğu ve kelle avcılarının hikayeleri anlatılıyor. 

Oyuncular:James Franco, Liam Neeson, Tyne Daly, Tim Blake Nelson, Tom Waits, Zoe Kazan

Yönetmenler: Ethan Coen, Joel Coen Sizler için bu yazımızda yüksek IMDb puanlarıyla öne çıkan en iyi Netflix filmlerini listeledik. Bunun gibi daha birçok yazı için blog sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek