Blog

Geleceğe Yolculuk Yapmanızı Sağlayacak Robot Filmleri

Robot filmleri izleyiciyi heyecanlandırır ve yansıtılan teknolojiyle geleceğe götürür. 

Mekaniğin insanlığa adapte olması ya da insanlığın kendilerinin geliştirdiği robotlar tarafından ele geçirilmesi gibi konuları ele alan bu filmler oldukça izleniyor.  

Robot filmlerinin çekimlerinde ve kurgularında birçok farklı teknik kullanıldığı için çekimler oldukça uzun ve maliyetli oluyor. Robotların günümüzden yüzyıllar sonra nasıl gelişeceklerini merak eden izleyiciler en iyi robot filmlerini araştırıyorlar. Biz de sizin için en güzel 5 robot filmini listeledik. 

  1. Alita: Savaş Meleği

Alita, nereden geldiğini ve kim olduğunu bilmeyen bir kızdır. Cyborg olmasına rağmen Doktor Ido onu yanına alır. Film ilerledikçe Alita geçmişini öğrenmeye başlar. Alita yeni hayatına uyum sağlamaya çalışırken şehirdeki baskın ve tehlikeli yönetim Alita’yi ele geçirmeye çalışır. Bu sırada aslında ne kadar güçlü olduğunu öğrenir.  

Alita karakteri Rosa Salazar tarafından canlandırılmıştır ve animatörler tarafından animasyona çevrilmiştir. Bu filmde Jennifer Connelly, Christoph Waltz gibi ödüllü oyuncular oynuyor.  

2. Ben Robot

Ben robot 2035 yılında geçer ve robotlar dünyada büyük bir rol alır. Chicago Polis Ofisi’nde çalışan Del için artık her şey daha zordur çünkü Del’in robot fobisi vardır. Del bir cinayet soruşturmasında bir göreve çıkar ve şüpheli katil bir robottur. 

Will Smith’in başrolündeki Ben Robot 7,1 IMDb puanıyla en iyi robot filmleri arasında.

3. Transformers

Transformers animasyon robot film serisi, iyi olan Autobotlar ve kötü Decepticonlar arasındaki yakıt arayışını anlatır. Bu robotların yaşamaları için gerekli olan yakıt gezegenlerinde tükenince kötü robotlar dünyayı ele geçirme planları yaparlar. 

Otomobil, uçak, deniz taşıtı gibi taşıtlara dönüşebilen bu robotlar kötücül planları karşısında  Autobot’larla karşılaşırlar ve aralarındaki savaş başlar. 

6 filmlik seriye 2023 yılında yeni bir film daha eklenecek. Aksiyon robot filmleri sevenler vizyon tarihi için beklemede kalabilir.

4. Iron Man 

Robot filmleri denince akla ilk gelen film bizce Iron Man. Marvel evreninden bir karakter olan Iron Man’i hemen hemen herkes biliyor. Mühendislik alanında bir dahi olan Tony Stark aynı zamanda keyfine de çok düşkün bir karakterdir. 

Ülkesi için füzeler ve makineler üretirken esir alınır ve esir alanlar artık kendileri için füze üretmesini ister. Tony bunun yerine akıllıca bir plan geliştirir ve kendine elektronik bir zırh geliştirerek bu zırhla kaçmaya çalışır. 

Iron Man karakterini canlandıran Robert Downey Jr.’ın çokça ödülü vardır. Iron Man karakteri seri dışında Marvel’ın diğer filmlerinde de büyük rol alıyor. 

5. Ex Machina 

Dünyanın en gelişmiş teknoloji şirketlerinden birinde çalışan 24 yaşındaki Caleb yazılım uzmanıdır. Çalıştığı şirketin CEO’su herkesten uzak izole bir hayat yaşamaktadır. Caleb bir yarışma sonunda CEO’nun dağ evinde 1 hafta kalmaya hak kazanır. Başına gelecek deneylerden habersiz Caleb dağ evine gider ve çok gelişmiş ‘Ava’ adındaki robot bir kızla karşılaşır. 

Ava bir insan gibi davranıyor ve insan gibi görünüyor. Yapay bir varlık olan ‘Ava’ bilinci olduğunu Caleb’e inandırabilecek mi?

Yapay bir canlının insan bilincine sahip olup olamayacağı konusunu ele alan Ex Machina izleyenleri dehşete düşürüyor. Bilim kurgu robot filmleri arasındaki Ex Machine 7.7 IMDb puanıyla teknolojiyi ve felsefeyi birleştiriyor. 

Sizler için hazırladığımız robot filmleri listesi en sevilen robot filmlerini içeriyor. Gelecekten bir yansıma olan bu filmleri izlemek çok heyecanlı. Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bir sonraki içerikte görüşmek üzere. Daha fazla yazı için blog sitemize göz atmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek