Blog

2023’ün Heyecanla Beklenen 3 Netflix Dizisi

Heyecanla beklenen Netflix dizileri listesine her yıl yenileri ekleniyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran Netflix dizileri kimi zaman beklentileri de aşarak gündemimizde uzun süre yer kaplıyor. 

Birbirinden iddialı yapımların art arda yayına girdiği 2022’nin ardından 2023 için de yine bizi ekran başına kilitleyecek heyecan verici yapımların haberleri gelmeye başladı. Bu yazımızda sizin için 2023 yılında yayına girecek, heyecan yaratan 3 Netflix dizisini derledik.

1- Kaos 

Yunan ve Roma mitolojisine modern bir yorum getiren Kaos, bir araya getirdiği türler, işlediği konular ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Dram, komedi ve fantastik türlerini bir araya getiren yapımın, kara mizahın güçlü örneklerinden olacağı konuşuluyor. 

Tanıdığımız Yunan mitolojisi karakterlerini çağdaş bir yorumla izleyeceğimiz Kaos, yeraltı dünyasında ve Olimpos Dağı’nda cinsiyet politikalarını, gücü ve yaşamı konu alıyor. Kadim bir kehanetin bir araya getirdiği 6 insanın ve tanrıların hikâyesini izleyeceğimiz dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak.

Kaos, ilgi çekici konusu dışında The End of the F***ing World’ün senaristi Charlie Covell’in senaryo ekibinin bir parçası olması ve dikkat çekici oyuncu kadrosuyla da heyecanla beklenen Netflix dizileri arasında yerini alıyor.

Usta oyuncu Hugh Grant’ı Zeus rolünde izleyeceğimiz yapımda ayrıca yine bir Netflix dizisi olan Ozark’tan da tanıdığımız Janet McTeer ve geçtiğimiz sene Avatar 2’de izlediğimiz Cliff Curtis de rol alıyor.

2- Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Netflix’in rekorlar kıran dizisi Bridgerton’ın evreninde geçen Queen Charlotte: A Bridgerton Story, Bridgerton hikâyesinin öncesini konu alıyor. Kraliçe Charlotte’un yükselişine odaklanan bu mini dizide Kral George ile yaşadığı büyük aşkı ve bu evliliğin yol açtığı toplumsal değişimi izleyeceğiz.

Golda Rosheuval (Kraliçe Charlotte), Adjoa Andoh (Leydi Agatha Danbury) ve Ruth Gemmell’i (Leydi Violet Bridgerton)yine Bridgerton’daki rollerinde izleyeceğimiz bu yapımda ayrıca India Amarteifio, Kraliçe Charlotte’un ilk gençlik yıllarını canlandırıyor.

Dönem dizisi sevenlerin yeni gözdesi olmaya aday bu iddialı yapım, bol entrikalı öyküsü ve Bridgerton evreninin ortaya çıkışına ışık tutmasıyla heyecanla beklenen Netflix dizileri arasındaki yerini alıyor.

3- The Night Agent 

Matthew Quirk’ın 2019’da yayımlanan ve New York Times’ın çok satanlar listesinde yerini alan aynı adlı romanından uyarlanan The Night Agent, sürükleyici bir siyasi komplo hikâyesi anlatan bir politik gerilim dizisi.

The Shield’ın yaratıcısı Shawn Ryan tarafından hayata geçirilen The Night Agent’ın ilk bölümünü Seth Gordon’ın yönetmenliğinde izleyeceğiz. Gabriel Basso ve Luciane Buchanan’ın başrollerinde yer alacağı dizi, gizem ve aksiyon sevenlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Beyaz Saray’ın en alt katında, hiç çalmayan bir acil durum hattını izlemekle görevli düşük rütbeli bir FBI ajanını merkeze alan The Night Agent, bizi bir gece o telefonun çalmasıyla başlayan gerilim ve gizem dolu hikâyeye davet ediyor. 

Oval Ofis’e uzanan tehlikeli bir siyasi komplonun izini süreceğimiz bu yapımın ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

2023 yılında yayına girecek heyecanla beklenen Netflix dizilerini sizler için derledik. Film ve dizilerle ilgili daha çok bilgi için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek